Korzyści z zatrudnienia profesjonalnego projektanta wnętrz

blog

 

Wiele osób jest ostrożnych, jeśli chodzi o zatrudnianie profesjonalnego projektanta wnętrz w celu wybrania akcesoriów domowych i wystroju ich przestrzeni. W rzeczywistości wiele osób myśli, że może znaleźć te same akcesoria do domu i stworzyć designerski wygląd bez żadnego doświadczenia. Niestety, to nieprawda. Wystrój domu to sztuka, a profesjonalny projektant wnętrz to artysta. Na szczęście zatrudnienie profesjonalisty ma wiele zalet, niezależnie od tego, czy jest to duża firma projektowanie wnętrz online, czy mały projektant.

Nielimitowany dostęp

Podczas dekorowania domu niektórzy ludzie myślą, że mają dostęp do tych samych akcesoriów domowych i elementów dekoracyjnych, do których ma dostęp profesjonalista. Niestety, to nieprawda. Jest wielu producentów, a nawet niektóre sklepy, które są ściśle „tylko dla projektantów”. Może to być frustrujące dla dekoratora-amatora. Jednak może to być jedna z największych korzyści związanych z zatrudnieniem projektanta.

Zatrudniając jednego, otwierasz zupełnie nowy świat produktów, materiałów, tekstyliów, mebli i nie tylko, do których wcześniej nie miałbyś dostępu. Oznacza to, że rzadziej zobaczysz wykonaną na zamówienie sofę lub inne meble w salonie sąsiada.

Zniżki

To prawda, zatrudniając profesjonalistę, możesz być wtajemniczony w pewne zniżki. Wiele sklepów oferuje zniżki na akcesoria domowe, meble, inne produkty i usługi w nadziei, że wrócą i przyniosą dodatkowy biznes.

Często oferowane są rabaty, ponieważ sklep wie, że jeśli projektant wnętrz sfotografuje pokój, inny klient może chcieć konkretnego dodatku lub mebli, które akurat pochodzą z jego sklepu. Gwarantuje to powtarzalność transakcji dla sklepu, a tym samym daje projektantowi wnętrz, z którym pracujesz, zniżki.

Może to oznaczać, że ogólnie wydajesz mniej pieniędzy, jednak musisz jasno powiedzieć wybranemu dekoratorowi, że spodziewasz się, że te rabaty zostaną odzwierciedlone na Twoim własnym rachunku. W końcu wzięliby od ciebie prowizję, nawet gdyby nie otrzymali tych zniżek; więc widzisz również korzyści z tego płynące.

Właściwe oświetlenie

Kolejną ogromną zaletą projektanta wnętrz jest to, że zadba on o to, aby Twoja przestrzeń była nie tylko piękna, ale także odpowiednio oświetlona. Wiele osób zapomina wziąć pod uwagę oświetlenie przy wyborze wystroju domu, ale jest to ogromna część dobrego projektu wnętrza.

Paleta kolorów

Nierzadko ludzie zmagają się z paletą kolorów dla swojej przestrzeni. Często popełniają błąd, wybierając najpierw farbę, a następnie próbując znaleźć akcesoria do domu pasujące do przestrzeni. Projektant wnętrz będzie w stanie lepiej opracować paletę kolorów i znaleźć odpowiednie akcesoria, które będą idealnie pasować.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *