Çevrimiçi Ticaret Oyununa Girmek

blog

Sokaktaki meslekten olmayanlar için döviz piyasasına genellikle çevrimiçi bir ticaret oyunu denir. Bu referans, döviz ticaretinin, siparişlerin yalnızca birkaç fare tıklamasıyla verilebildiği internet üzerinden gerçekleştiği gerçeği göz önüne alındığında ortaya çıkar. Çoğu insanın düşündüğünün aksine, çevrimiçi ticaret oyununa girmek aslında nispeten kolay bir süreçtir.

Çevrimiçi Ticarete Başlarken İpucu #1

Çevrimiçi Forex ticaret oyununa girmenin ilk adımı, çevrimiçi döviz ticareti hesabınızı açabileceğiniz güvenilir bir çevrimiçi komisyoncu aramak olacaktır. Alım satımlar genellikle büyük meblağlar içerdiğinden, aracı kurumunuzun güvenilir bir itibara sahip olduğundan emin olmanız önemlidir.

Tipik olarak, komisyoncu CFTC’de (Emtia Vadeli İşlemler Ticaret Komisyonu) kayıtlı bir FCM (Vadeli İşlemler Komisyonu Tüccarı) olmalıdır. Nereden başlayacağınızdan emin değilseniz çevrimiçi incelemeleri okuyun. Ayrıca, çevrimiçi komisyoncunuz genellikle döviz piyasasında uzun yıllara dayanan deneyime sahip yerleşik bir firma olmalıdır.

Çevrimiçi Ticarete Başlarken İpucu #2

Bir sonraki adım, çevrimiçi döviz ticareti hesabınıza ne kadar para yatırmak istediğinizi belirlemeyi içerecektir. Çoğu çevrimiçi broker, farklı ihtiyaçlara hitap eden çeşitli hesaplar sunar. Bir mini hesap genellikle birkaç yüz dolar gerektirirken, standart bir hesap 1.000 ABD Doları ile 2.500 ABD Doları arasında veya daha fazlasını içerebilir.

Bazen, komisyoncunuz, yaptığınız ticaretin çok riskli olduğunu düşünürlerse devreye girmelerine izin veren bir marj sözleşmesi ile uzlaşmanıza ihtiyaç duyabilir. Çoğu komisyoncu, banka hesabınızı çevrimiçi ticaret hesabınıza bağlama hizmeti de sunarak, zaman zaman yatırımlarınızı tamamlamanıza olanak tanır.

Çevrimiçi Ticarete Başlarken İpucu #3

Artık hesabınız var, hemen işlem yapmaya başlıyor musunuz? Cevap hayır.

Piyasa analizi ödevinizi yapmak, özellikle ticaret dünyasında yeniyseniz son derece önemlidir. Döviz piyasasının bir Las Vegas kumarhanesi olmadığını ve asla öyle muamele görmemesi gerektiğini unutmayın. Döviz ticareti ile ilgili çeşitli kaynaklara dikkat edin. İnternet, bu tür okumalar için çok iyi bir kaynaktır. Bir döviz ticaretinin altında yatan temelleri anlayın.

Teknik analizle ilgili konuları kapsayan kitapları ödünç almanız veya satın almanız da size yardımcı olacaktır. Döviz tüccarları, alım satım kararlarını yönlendirmek için al-sat sinyalleri aramak için tüm çizelgeleri inceler. Bakmak isteyebileceğiniz göstergelerden bazıları Hareketli Ortalama, MACD ve Stokastik Osilatörü içerir. Bir sonraki alım satım kararınızı vermek için teknik analizde kullanılan yöntemleri koyarken bir sonraki alım satımınıza rehberlik etmesi için grafik yazılımı internetten kolayca indirilebilir.

Çevrimiçi Ticarete Başlarken İpucu #4

Pazar analizi ödevinizi tamamladıktan sonra, öğrendiklerinizi uygulamaya koymanın zamanı geldi. Çoğu çevrimiçi broker, gerçek zamanlı işlemler yapmak için “kağıt krediler” kullandığınız deneme hesapları sunar. Yatırım becerilerinizi daha da geliştirmek ve bilemek için sürekli olarak bilgili profesyonellerin tavsiyelerini ararken, yol boyunca yapmış olabileceğiniz hatalardan ders alarak bu tür uygulama oturumlarını ciddiye alın. Kendinizi sofistike, bilgili bir yatırımcıya dönüştürmek hiç de kolay değildir ve genellikle sıkı çalışmanın, deneyimin ve geçmiş başarısızlıkların eleştirel değerlendirmesinin ürünüdür.

İşleri toparlamak için çevrimiçi ticaret oyununa girmek kolaydır. Ancak, çevrimiçi ticaret oyununda başarılı olmanız ve çevrimiçi döviz ticaretinden en iyi şekilde yararlanabilmeniz için çok çalışmanız ve kararlı olmanız gerekir.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *